top of page

Dorota Moskała

Dorota Moskała.jpg

Terapeutka terapii czaszkowo-krzyżowej, absolwentka studiów podyplomowych z Psychologii Rozwoju Osobistego i Zawodowego oraz szkoły Praktyków Pracy z Ciałem, w trakcie stażu tantrycznego dla par. Miłośniczka porozumienia bez przemocy i autentycznego kontaktu, z głęboką wiarą w tkwiące w każdym z nas dobro. Pracując częściowo nadal w swoim ścisłym zawodzie, odważnie podąża też nową drogą wyznaczoną z serca i nieustannie uczy się i rozwija w obszarze głębokiej pracy z drugim człowiekiem.

Sesja 1h 120zł

"Nie, nie potrzebujemy więcej snu.
To nasze dusze są zmęczone, nie nasze ciała.
Potrzebujemy natury. Potrzebujemy magii. Potrzebujemy przygody. Potrzebujemy wolności. Potrzebujemy prawdy. Potrzebujemy ciszy.
Nie potrzebujemy więcej snu. Potrzebujemy się obudzić i żyć. "

 

Brooke Hampton

Terapia czaszkowo-krzyżowa Jest to delikatna forma terapii manualnej, ukierunkowana na umożliwienie organizmowi pacjenta odzyskania stanu homeostazy. Cechą charakterystyczną jest delikatność. Terapeuta wykonuje bardzo delikatne manipulacje i uciski, najczęściej o niewielkiej – 5 gramowej – sile nacisku, w obrębie czaszki, kości krzyżowej i kręgosłupa oraz innych obszarów ciała w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych. Poprzez tą nieinwazyjną pracę z tkankami, terapeuta wpływa na tak zwany układ craniosacralny (w skład którego wchodzą np. kości czaszki, opony mózgu i rdzenia kręgowego, płyn mózgowo-rdzeniowy). Układ ten odpowiada za prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, a tym samym na funkcję układu nerwowego, mięśniowego, powięziowego, kostnego, endokrynologicznego, pokarmowego, oddechowego, limfatycznego. Dlatego właśnie ta forma terapii jest propozycją dla osób cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości. Często w trakcie terapii, osoba poddająca się zabiegowi, może doświadczyć różnych stanów emocjonalnych. Dzieje się tak dlatego, że przeżywając różne emocje, często negatywne, zmienia się stan napięcia powięzi powierzchownej, niejako „zapisując” emocje w sobie. Nie jest zupełnie jasne pod kątem fizjologii dlaczego tak się dzieje, praktyka jednak pokazuje, że uwolnienie emocji w ten sposób jest procesem powtarzalnym u pacjentów na całym świecie i przynosi autentyczną ulgę w różnych dolegliwościach związanych z zaburzeniami na tle psychosomatycznym. Cała sesja trwa około godziny i można podczas niej pozostać w wygodnym ubraniu. Ponadto, dobrze jest nie planować na ten sam dzień intensywnych ćwiczeń, czy wielu zadań - najczęściej po sesji odczuwa się zmęczenie i senność, które ustępują po kilku godzinach lub po przespanej nocy.

Źródło:

http://www.fbrehab.com/regenerujacy-dotyk-czyli-czym-jest-terapia-czaszkowo-krzyzowa/

https://www.projektmasaz.pl/terapia-czaszkowo-krzyzowa

bottom of page