top of page

GRANICE W RELACJACH

 

Warsztat dla kobiet i mężczyzn

23-24.03.2024

Kraków

lions-577104_960_720.webp

 

 

Stawianie granic jest nieodłącznym tematem bycia w relacji z drugim człowiekiem. Dotyczy relacji dziecko - rodzic, związku, przyjaźni, relacji w pracy, a nawet naszych doświadczeń w sklepie kiedy robimy zakupy. Wszędzie tam gdzie pojawia się kontakt z drugim człowiekiem.
Kiedy jesteśmy dziećmi często zdarza się, że nasze granice w różnych sytuacjach zostają naruszane. Uczymy się funkcjonować w mechanizmach, które pozwalają nam przetrwać jako małym ludziom zależnym od dorosłych. Kiedy sami jesteśmy dorośli możemy już inaczej reagować.
I tu pojawia się kłopot- często reagujemy tak samo. Pomimo świadomości, że możemy inaczej często powtarzamy wzorzec i wtedy w relacjach z ludźmi nie możemy być w pełni autentyczni. 

Kiedy umiemy stawiać granice możemy poczuć się bezpiecznie sami ze sobą.
Ten warsztat pozwala zobaczyć swoje wzorce z poziomu ciała i pozwala z nimi pracować z poziomu nowego doświadczenia dla układu nerwowego.


Po co? Po to by żyło się łatwiej, pełniej i aby w relacjach z ludźmi mogło być bliżej i piękniej.

Podczas warsztatu możesz:

  • Zobaczyć z poziomu ciała i układu nerwowego swój sposób reagowania w sytuacjach dotyczących granic i możesz doświadczyć nowego 

  • Zobaczyć jak radzisz sobie ze swoją złością i doświadczyć niesamowitej budującej mocy tej emocji

  • Doświadczyć stawiania granic bez lęku

  • Doświadczyć złości w kontakcie z drugą osobą

  • Doświadczyć jak mówić NIE i TAK z poziomu świadomych potrzeb

  • Doświadczyć mówienia NIE i TAK dla siebie

  • Poczuć większą sprawczość i bliskość w relacji

Podczas warsztatu będziemy korzystać z różnych metod pracy z ciałem, Somatic Experiencing, ruchu intuicyjnego, medytacji i wizualizacji. Będziemy się skupiać doświadczaniu z poziomu ciała i emocji oraz na budowaniu świadomości.

 

Prowadząca:

 

Barbara Haduch – Terapeutka w nurcie Somatic Experiencing- metodzie leczenia objawów traumy i łagodzenia chronicznego stresu. certyfikowany coach i trener. Absolwentka szkoły Praktyków Pracy z Ciałem. Nauczyciel metody Vedic Art.

Każde spotkanie z drugim człowiekiem jest dla mnie wartością samą w sobie. Od siedemnastu lat pracuję z ludźmi towarzysząc w rozwoju. Z zamiłowaniem prowadzę Kręgi Kobiet. Uwielbiam odkrywać wewnętrzne piękno i docierać do pełni ludzkich możliwości.

OPINIE PO WARSZTATACH:

Warsztaty przerosły moje oczekiwania. Nie wiedziałam, że praca z ciałem wyzwoli tyle emocji. Że będę wizualizować i zobaczę moje wewnętrzne dziecko i inne ważne dla mnie symbole.

Super było też wspólne doświadczanie. Największe wrażenie wywarły na mnie ćwiczenia z granicami, poczułam swoje terytorium.

Podczas warsztatów czułam się bardzo bezpiecznie.

Podobała mi się praca z ciałem, przepuszczanie przez czucie tego co mnie dotyczy, lekkość i ugruntowanie prowadzącej, ćwiczenia praktyczne i medytacje.

Dla mnie była ważna praca z wewnętrznym dzieckiem, sprowadzanie do tu i teraz, nauka stawiania siebie na pierwszym miejscu. Wspaniała była praca w grupie, atmosfera, to że prowadząca czuwała nad wszystkim i dała mi poczucie, że moje potrzeby są ważne. Świetne przygotowanie warsztatu.

Szczególnie ważne było dla mnie zauważenie moich granic, poczucie, że mogę z nimi pracować, że chce. Dziękuje, że odpowiadałaś na nasze pytania, poszerzałaś temat. Atmosfera dała płaszczyznę na zbudowanie bliskości i poczucia przynależności.

Podobała mi się część praktyczna, dokładne omówienie, pójście za tym co wydarzyło się w grupie, praca z wewnętrznym dzieckiem, ale też różnorodność form pracy w czasu tych dwóch dni. Ważna była dla mnie autentyczność prowadzącej. 

Podczas warsztatów czułam się bezpiecznie i mogłam swobodnie wyrażać siebie. Podobały mi sie i wiele wniosły ćwiczenia dotyczące stawiania granic i wizualizacje- to pomagało mi wejść głębiej w emocje i czuć to co się pojawiało. Uczyłam się na nowo reagować uwzględniając to co czuje. 

Pojawiły się dla mnie nowe ścieżki. Świadomość, że każdy może dzielić się swoimi emocjami była dla mnie bardzo ważnym doświadczeniem. Słuchałam z dużą ciekawością jak jestem „czytana” przez inne osoby. Co mówi moje ciało. I uczyłam się reagować na nowo.
Dzięki

Warsztaty przerosły moje oczekiwania. Nie wiedziałam, że praca z ciałem wyzwoli tyle emocji. Że będę wizualizować i tyle ważnych rzeczy dla siebie zobaczę.
Prowadząca- piękna dusza.
Dziękuje

Szczególnie ważne na warsztatach były ćwiczenia z granicami - mogłam naprawdę poczuć jak moje ciało reaguje na momenty w których ktoś je przekracza. Poczułam swoje terytorium. Uczyłam się mowić nie i tak z głębi siebie. To było bardzo wartościowe doświadczenie.

Najbardziej podczas warsztatów podobały mi się zajęcia z muzyką, szczere rozmowy, to że mogłam wejść głęboko w siebie. Ważne były dla mnie ćwiczenia w doświadczaniu granic.

Mogłam pobyć wśród ciekawych ludzi. Było wspaniale.

 

Podczas warsztatów pojawiły się dla mnie nowe ścieżki. Świadomość, że każdy ma problemy i możemy pracować nad zaopiekowaniem się samym sobą.

Bardzo ważne było dla mnie dzielenie się swoimi emocjami, usłyszenie jak jestem „czytana” przez inne osoby, co pokazuje moje ciało. Ważne były ćwiczenia i zajęcia przy muzyce.

 

Lokalizacja:

PEŁNIA

Przestrzeń Terapii Psychosomatycznej

os. Centrum A 10/46 Kraków 

 

Termin:

23-24.03.2024

sobota 10-17:00

niedziela 10-17:00

w ciągu dnia przerwa obiadowa ok 1 godz.

 

Cena: 700 zł

 

Zapisy:

b.haduch.coach@gmail.com lub 668 555 109

Jedyną formą potwierdzenia uczestnictwa jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł na konto Barbara Haduch 51 1140 2004 0000 3502 8062 2625 tytułem: Granice w relacjach + imię i nazwisko uczestnika

 

Przeciwskazaniem do uczestnictwa w warsztatach są zdiagnozowana epilepsja, ciąża i połóg. W przypadku innych problemów zdrowotnych lub wątpliwości zapraszam do kontaktu mailowego.

FOT. Pixabay

bottom of page